10 maja 2020 Basia Bednarczyk

Żabie zajęcia online

Z pewnością nie omijacie tematu żab na swoich zajęciach. Nie dziwię Wam się, gdyż żaby są cudownym tematem, który zainspirował mnie do stworzenia dla Was tego posta. Oto moje pomysły na żabie zajęcia, które zdecydowanie sprawdzą się online.

1.Zacznijcie od żabiego przywitania. W tym pomoże Wam maska żaby. Ta, którą widzicie poniżej została wykonana z tektury, a dokładniej z pudełka po telewizorze. Taką tekturę najlepiej ciąć nożem. Nożyczki mogą ulec destrukcji. Skupiłam się na kształtach przy tworzeniu maski, tak aby móc też zwrócić uwagę dzieci na kształty, które już poznaliśmy.

MASKA

2. Rozgrzejcie dzieci poprzez skoki. Powiedz „Let’s do some small jumps”, „Let’s do some big jumps”, „Let’s do some high jumps” i „Let’s do some low jumps” W ten sposób dzieci nauczą się dodatkowo kilku przeciwieństw.

3. Włącz dzieciom piosenkę, np. „Five Little Speckled Frogs” by Super Simple i pozwól dzieciom zapoznać się z nią i w nią wczuć. Aby nie powtarzać rozgrzewki, rozłóż kawałki tektury (kartki) i pozwól żabom znów poskakać ale tym razem po „kamieniach” tak aby nie wpadły do wody.

3. Jeśli jesteś w sali z dziećmi, ułóż „kamienie” w kółku i zaproś dzieci do siebie. Jeśli prowadzisz zajęcia przed komputerem, zawołaj żaby do siebie „Hey frogs, look at me! Can you do it?” i zrób jakąś śmieszną minę i poproś, żeby powtórzyli. To na pewno przykuje ich uwagę.

4. Zrób z dziećmi projekt do piosenki. Ten, który widzicie poniżej zaczerpnęłam ze strony Super Simple. Jest świetny. Potrzebujecie rolki (najlepiej po ręczniku kuchennym), 5 pasków papieru, kleju oraz kredek lub mazaków. Jeśli jesteście przed komputerem, poproś rodziców o przygotowanie rolek i papieru (ja tak robię przed każdymi zajęciami). Narysujcie 5 żab na każdym pasku. Połączcie pasek, sklejając jego dwa końce ale nie klejąc go na rolce. Zróbcie tak z pozostałymi paskami.

ZABAWKA DO PIOSENKI

5. Wykorzystaj zabawkę do zaśpiewania piosenki jeszcze raz. Obracaj żaby, kiedy w piosence wskakują do wody. Niech dzieci robią tak samo. Wykorzystując własną zabawkę do śpiewania, dzieci będą bardziej zaangażowane w zajęcia (gwarantuję!).

JAK SIĘ BAWIĆ?

6. Pożegnajcie się żabio, używając tej samej zabawki, mówiąc: „Bye frog 5”, „Bye frog 4” i tak do ostatniej. Na koniec możecie znów użyć maski i pożegnać się z dziećmi.

Mam nadzieję, że spodobały Wam się pomysły na żabie zajęcia. Dajcie znać, jak ich użyjecie!

Ribbit!