29 listopada 2020 Basia Bednarczyk

Eko nauczyciel to ja i nowe szkolenie

Wreszcie to zrobiłam. Zabrałam się za własne szkolenie! Stworzyłam nowe materiały na karty obrazkowe, gry i zabawy. Nie zabrakło też pomysłów na zajęcia stacjonarne ale też i online. Dołożyłam parę kreatywnych przykładów na urozmaicenie klasowej rutyny. Szkolenie oparłam na schemacie 3P czyli presentation, practice, production, dzięki któremu łatwo jest zrozumieć, jak powinna wyglądać lekcja.

Kreatywna lekcja wcale nie oznacza odejścia od schematów. Posiadając wiedzę teoretyczną i stosując ją w praktyce możemy nabrać pewności i wypłynąć później na szerokie wody i dać się ponieść szaleństwu. Nie zapominajmy jednak, że każda lekcja ta szalona i ta nieco mniej powinna mieć cel i to na nim opierajmy swoje pomysły.

Szkolenie przygotowałam zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Lubię przerabiać śmieci i szukać rozwiązań na tanie i ciekawe pomoce dydaktyczne, które zainspirują dzieci do tworzenia własnych i do dbania o własny rozwój i edukację. Zobaczyć można tekturę, prześcieradła, nakrętki ale też i coś nowego, czym są uwaga uwaga… pudełka po zapałkach!

Szkolenie jest na dzień dzisiejszy niedostępne. Jest planowane wznowienie ale o tym opowiem Wam niebawem, także spokojna głowa jak nie zdążyliście się zapisać.

Cieszę się, że wreszcie to zrobiłam!

Wszystkiego ekologicznego!

Basia